Горизонт — увесь видимий навколо нас простір. Горизонт обмежений уявною лінією, краї якої ніби зливаються з небом. Це — лінія горизонту. Лінію горизонту добре видно на місцевості, де немає дерев, гір, горбів, високих будинків: у полі, на луці, в степу, на морі. Таку місцевість називають відкритою.
Орієнтування на місцевості - це визначення свого місцезнаходження щодо сторін горизонту та окремих об'єктів, розташованих на місцевості. Для орієнтування на місцевості потрібно вміти визначати сторони горизонту. Основні сторони горизонту - північ, південь, захід та схід. Проміжні - північний схід, південний схід, південний захід та північний захід
На місцевості можна орієнтуватися (визначати напрямки) у різні способи: за місцевими ознаками, Сонцем, зорями. Для всіх способів спільним є те, що спочатку визначають, де північ.
[ЗНО : ГЕОГРАФІЯ] Орієнтування на місцевості
Саме слово орієнтування походить від латинського слова "орієнс", яке в перекладі означає «схід». Стародавні народи Середземномор'я за основний напрямок вважали схід. Так і виникло слово орієнтування.
Азимут — кут між напрямом на північ і напрямом на даний предмет. Величину цього кута виражають у градусах і відлічують за рухом стрілки годинника від 0° до 360°. Азимут предмета, що розміщений на північ від спостерігача — 0° або 360°, на південь — 180°, на схід — 90°, на захід — 270°.
Немає коментарів:
Дописати коментар